velikonočna skrivnost (112)

V veri imamo velikokrat lažni občutek, kakor, da si moramo zaslužiti odrešenje. Res je, da smo poklicani k temu, da bi delali dobro. Če ne delamo dobro se zdi, da smo povsem brezbrižni za to, kar se dogaja v nas in okoli nas. Če se naša vera ne preliva v naša dejanja in ne živimo drugače, ker smo verni, potem se postavlja vprašanje zakaj sploh verujemo in kaj sploh verujemo? Dobra dela v nas delujejo in dajejo dvojni sad. Prvi sad je to, da dobro, ki ga naredimo oblikuje našo okolico in preoblikuje svet v katerem živimo. Če delamo dobro, ne širimo zla. Po drugi strani pa dobra dela tudi nam samim pokažejo, da so sadovi vere nekaj, kar lahko nadalje okrepi naša prizadevanja za vero. Dobra dela, ki jih storimo tudi preverjajo, kakšna je sploh kvaliteta naše vere. Ali ima moja vera sploh kaj opraviti z Bogom in z bližnjimi? Če je vera le kopičenje mnogih molitev, podob in obredov se lahko zgodi, da bomo v veri povsem zašli. Dobra dela nam dajejo oporno točko za to, kako živimo svojo vero.

Toda tukaj pozor: Lahko zapademo v nekakšno tekmovanje z Bogom, saj dobimo občutek, da smo mi tisti, ki odločamo o tem, ali smo upravičeni vstopiti v božje kraljestvo.

Zato je tako zelo pomembna velikonočna skrivnost v kateri nam je Jezus vnaprej pokazal, da nas kliče na pot življenja. Jezus nam je pokazal, da se nam ni treba na vse pretege boriti za nebesa, saj nam jih je že podaril. Jezus nas vabi, da bi dobro delali zato, ker verjamemo, da je dobro del poti na katero nas vabi Jezus sam.

 

112. Kakšen je pomen Jezusove velikonočne skrivnosti?

Jezusova velikonočna skrivnost, ki obsega njegovo trpljenje, smrt, vstajenje in poveličanje, je v srcu krščanske vere, ker se je odrešenjski božji načrt izvršil enkrat za vselej z odrešilno smrtjo Božjega Sina Jezusa Kristusa.

Obiščite nas

Zelo veseli bomo, če nas obiščete v središču Kopra, si ogledate obnovljeni samostan in se ustavite v cerkvi. Z veseljem vas pričakujemo.

Dobrodošli!

Kako do nas?

Urnik bogoslužja

Nedelje:
9.00 in 11.00

Delavniki:
ob 19.00
(glej sprotni koledar)

zgodovina

Zgodovina frančiškanske prisotnosti v Kopru je dolga in sega v same začetke reda, saj so prvi bratje prišli v mesto že kmalu po Frančiškovi smrti. Leta 1229 ga je verjetno obiskal sv. Anton Padovanski in tukaj ustanovil prvo skupnost bratov ...


Preberi več